• Kto sme

• Cirkevná základná škola s materskou školou Jána Krstiteľa je ovocím niekoľkoročného snaženia a modlitieb viacerých rodičov a pedagógov z regiónu Partizánske. Dlhodobo sme usilovne pracovali na tom, aby v Partizánskom vznikli školy predprimárneho a primárneho vzdelávania, ktoré zjednotia výchovu a vzdelávanie doma a v školskom prostredí. Túžili sme vytvoriť pre deti bezpečný priestor, v ktorom sa budú môcť plne rozvíjať po všetkých stránkach svojej osobnosti.

Sme škola rodinného typu –  miesto, kde sa snažíme, aby sa deti cítili ako doma. Vytvoreniu priateľskej a rodinnej klímy napomáha aj veľkosť materskej školy. Školu tvoria 2 triedy s menším počtom detí, čo umožňuje vzájomne sa dobre poznať. Prvoradý je priateľský, láskavý, rešpektujúci prístup k deťom a bezpečné, podnetné a rozmanité prostredie. Vychádzame pritom z vývinových špecifík predškolského veku a rešpektujeme psychomotorickú vyspelosť a odlišnosti každého dieťaťa.

Hlavnou víziou je priniesť do školstva nielen inovatívne prvky vzdelávania, viac tvorivosti a praktických schopností, ale predovšetkým spolupracovať s rodičmi pri výchove a vzdelávaní ich detí.

• Koinonia Ján Krstiteľ

• Zriaďovateľom CZŠ s MŠ Jána Krstiteľa je Koinonia Ján Krstiteľ – Oáza Sklené, zastúpená ThLic.Vladimírom Beregim, PhD., ktorý je zodpovedný za Koinoniu Ján Krstiteľ Oáza Sklené a je aj výpomocný duchovný farnosť Horná Štubňa (diecéza Banská Bystrica).

Koinonia je celosvetovou katolíckou evanjelizačnou komunitou v službe Novej Evanjelizácie. Nová Evanjelizácia nie je propagáciou „nového evanjelia", ale je ohlasovanie evanjelia novými spôsobmi, výrazmi a prostriedkami. Spôsob, akým svedčíme a ohlasujeme Ježiša Krista, nechce byť iba pastoračným projektom, ale chce byť konkretizovaný v evanjeliovom štýle života.

Základnou črtou Koinonie Ján Krstiteľ je priateľstvo. Naša materská škola chce taktiež vytvoriť pre deti a ich rodiny prostredie priateľstva, prijatia, radosti a otvorenosti.

Komunita Ján Krstiteľ – Sklené okrem iného v súčasnosti organizuje na Slovensku najväčší kresťanský projekt podporujúci rodinu a deti – Christiland. Christiland je príležitosťou prežiť nový rozmer kresťanského rodinného života v priateľskom prostredí. Je to priestor, v ktorom sa novými prostriedkami a metódami spája zábava, rodina a formácia do jedného celku (viac na http://christiland.kjk.sk/).

• Natočili o nás

• Pred otvorením školy o nás v mestskej televízii urobili krátku reportáž.