• Misia a vízia školy

• MISIA ŠKOLY

V spolupráci s rodičmi chceme vzdelávať a vychovávať každého žiaka k tvorivému a kritickému mysleniu,
          viesť ho k dobrému charakteru, zodpovednosti, samostatnosti aj tímovej práci
          v duchu kresťanských hodnôt.

• VÍZIA ŠKOLY

Vytvoriť bezpečné a radostné prostredie.

Rozvíjať vedomosti, hodnoty, vzťahy a zručnosti, potrebné pre život
        v neustále sa meniacom svete.

Opierajúc sa o tri základné piliere: Rodina, Hodnoty, Inovatívnosť.

• Logo školy

• Poslanie a základné piliere CZŠ s MŠ Jána Krstiteľa vyjadruje aj logo školy.

• Domček symbolizuje bezpečné prostredie, ktoré chceme vytvoriť pre deti v našej škole. V bezpečnom prostredí sa dieťa učí ľahšie a rýchlejšie. Chceme, aby sa v škole cítilo ako doma.

• Tri kruhy v strede domčeka symbolizujú tri piliere, o ktoré sa chce CZŠ s MŠ Jána Krstiteľa vo svojom výchovno-vzdelávacom programe opierať. A ako sa píše v Biblii: „... ostáva viera, nádej a láska. Ale najväčšia z nich je láska.“ Tak chceme, aby z našej školy vychádzala predovšetkým láska. Toto v našom logu symbolizuje srdiečkový komín.